Перейменувати проспект В. Маяковського на проспект Івана Виговського

публікація залишилось 52 дні
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 41 підписів залишилось 9959 підписів

Пропоную надати центральній магістралі масиву Вигурівщина-Троєщина ім’я гетьмана Івана Виговського
Виговський Іван Остапович (1608? – 1664), видатний український політичний і військовий діяч XVII ст., гетьман України. Під його командуванням об’єднане українсько-кримськотатарське військо перемогло стотисячну московську окупаційну армію під Конотопом 28 червня 1659 р. Цього року виповниться 360 років з дня цієї славетної перемоги.
Іван Виговський, який народився, імовірно, в Гоголеві на Київщині, походив зі старовинного українсько-шляхетського православного роду, усі представники якого зберігали вірність православній церкві. Був тісно пов’язаний із Києвом, як мало хто з українських гетьманів: його батько, намісник київського замку, був сподвижником київського митрополита Петра Могили; сам майбутній гетьман навчався в Київський братській школі / Києво-Могилянському колегіумі, а згодом був патроном цього навчального закладу.
Був одним із найближчих соратників (генеральний писар) Богдана Хмельницького під час Визвольної війни середини 17 ст., співавтором низки універсалів Хмельницького.
Обрав «європейський вектор» розвитку української державності шляхом входження України до оновленої конфедеративної Речі Посполитої на правах третьої – поряд із Польщею та Литвою – рівноправної частини. Орієнтування на потужні сусідні держави для легітимації України було на ті часи звичайною практикою (Петро Дорошенко орієнтувався на Османську імперію, Богдан Хмельницький – на Московію, Іван Мазепа – на Швецію).
Розстріляний поляками в Рокитному на Київщині за підозрою в підтримці антипольських виступів на Правобережжі.
Чому саме цей об’єкт для перейменування? Теперішній проспект Маяковського пролягає в північно-східному напрямку, тобто умовно – на Конотоп.
У Києві, у цьому ж Деснянському районі (!) існує вулиця Маяковського (у селі Троєщина), тобто варто усунути дублювання назв. Крім того, на честь російського поета Володимира Маяковського є меморіальна дошка на вул. Б. Хмельницького, 19.
Вважаю, що нині, в умовах боротьби з російською агресією, пропагування постаті І. Виговського – провідника Правобережної України в російсько-українській війні 1658-1659 рр. – та його діяльності було б як ніколи на часі. До того ж це усунуло б несправедливість щодо особи цього по-справжньому визначного гетьмана, ім’я якого на сьогодні не пошановане на терені столиці України. (Хоча вулиці імені І. Виговського існують у Львові, Дніпрі, Житомирі, Кропивницькому, Хмельницькому, Конотопі, Овручі, Первомайську та ін.!).

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали