Привести окремі будівлі по вулиці Хрещатик у належний стан, відновити його історичну ідентичність замість будівництва чергового торгово-розважального центру

публікація залишилось 42 дні
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 147 підписів залишилось 9853 підписів

Шановний пане Київський міський голова, Віталію Володимировичу, Ви як гарант забезпечення законності й правопорядку у нашій столиці, додержання прав і свобод її мешканців і гостей, маєте звернути увагу на ті неподобства, які сьогодні створюють окремі власники комерційної нерухомості на головній вулиці міста.
Прогулюючись Хрещатиком, милуючись видами його історичного вигляду, Ви, мабуть, неодноразово звертали увагу на будівлю, що розташована напроти столичної мерії. Це приміщення по вулиці Хрещатик 23Б, де наприкінці 80х років минулого століття знаходився кафетерій «Чай-Кава», а згодом ресторан «Гімалаї». Історично склалося, що за тих часів у цьому закладі збиралися журналісти і письменники початківці. Мода пішла від радянського письменника-дисидента Віктора Некрасова, який жив неподалік. Тепер це місце вже понад 4 роки занедбане. Сама ж будівля виділяється з-поміж інших споруд розписами графіті, рекламою заборонених речовин, побитими вікнами та «ароматами» громадського туалету. Окрім цього, це без перебільшення історичне місце, стало місцем зібрання п'яниць і наркоманів.


З 2012 року земельною ділянкою, де розташована будівля, володіє Товариство з обмеженою відповідальність «Олімп-ЛТД», про що свідчить Рішення Київської міської ради від 05 квітня 2012 року № 431/7768 «Про продаж земельної ділянки Товариству з обмеженою відповідальністю «Олімп-ЛТД» для реконструкції, експлуатації та обслуговування закладу громадського харчування на вул. Хрещатик, 23 у Печерському районі м. Києва». Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України засновником вказаної компанії є Товариство з обмеженою відповідальністю «Денді-Плюс», власником якої є відомий український бізнесмен Бродський Михайло Юрійович, а кінцевим бенефіціарним власник його дружина - Бродська Світлана Миколаївна, 1980 року народження.
Аналіз документів свідчить про те, що приватизувати значну частку землі фактичному власнику ТОВ «Олімп-ЛТД» Бродському М.Ю. вдалось шляхом шахрайства.
У 2012 році Київрада продала ТОВ «Олімп-ЛТД» 0,034 га землі на Хрещатику за 2 млн. 667 тисяч грн., а ще 0,0167 га залишила у постійне користування. Згідно з даними Кадастрової карти України зараз ТОВ «Олімп-ЛТД» на Хрещатику належить 500 кв. м. Згідно з даними БТІ м. Києва від 27.07.2012 р., Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві від 06.03.2013 р. та Головного управління містобудування та архітектури від 18.06.2012 р. в 1998 році ТОВ «Олімп-ЛТД» самовільно реконструював павільйон «Чай-Кава» в нежитловий будинок загальною площею – 166,5 кв. м. По факту самовільного будівництва було розпочато кримінальне провадження з приводу незаконних дій посадових осіб ТОВ «Олімп-ЛТД» за «перевищення службових повноважень».


При цьому, згідно з технічним паспортом на будівлю по вул. Хрещатик, 23Б від 01.04.2008 р. в оціночному акті вказана площа – 206,2 кв. м. Фактична площа павільйону складає 166,5 кв. м. Різницю була записана за рахунок приміщень кафе «Київське», яке розташовувалось під сходами по вулиці Хрещатик 23.
Окрім того, мала архітектурна форма по вул. Хрещатик, 23Б розташована також на прибудинковій території житлового будинку № 23 та їхнього ОСББ «Центр». До сьогоднішнього дня вони продовжують боротися за свою землю в якості третьої сторони у позові до «Олімп-ЛТД».
Тепер, наскільки мені відомо, М. Бродський планує перетворити будівлю по вул. Хрещатик, 23Б і частину прибудинкової території будинку № 23 у торгово-розважальний центр.

Зважаючи на зазначене вище, ми вважаємо, що таке будівництво буде незаконним.

З огляду на положення Закону України «Про місцеві державні адміністрації», в частині, що стосується здійснення заходів щодо збереження та відновлення пам'яток історії, культури, релігії, архітектури і містобудування, пропонуємо:
1. зобов`язати КП «Київ-Благоустрій» провести перевірку дотримання власником будівлі встановлених законодавчих норм. Керівництву КМДА і депутатам Київради підготувати і винести відповідні санкційні рішення;
2. заборонити ТОВ «Олімп-ЛТД» будівництво торгово-розважального центру по вул. Хрещатик, 23Б;
3. керівництву КМДА і депутатам Київради переглянути рішення Київської міської ради від 05 квітня 2012 року про передачу землі ТОВ «Олімп-ЛТД», визначити його законність, з огляду на виявлені суттєві порушення законодавства при передачі земельної ділянки по вул. Хрещатик, 23Б у власність;
4. привести земельну ділянку по вул. Хрещатик, 23-Б у належний стан, відновити історичну ідентичність дану частину головної вулиці столиці.

Ми очікуємо, що у разі реалізації цієї електронної петиції нам вдасться запобігти незаконному будівництву у центрі столиці чергового торгово-розважального центру, повернути дану земельну ділянку у власність міста, покарати винних і повернути історичний вигляд Хрещатику.

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали