Знести будівлю за адресою по вул. Хрещатик, 23-Б

публікація залишилось 42 дні
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 6864 підписів залишилось 3136 підписів

Шановний пане Київський міський голова, Віталію Володимировичу, Ви як гарант забезпечення законності й правопорядку у нашій столиці, додержання прав і свобод її мешканців і гостей, маєте звернути увагу на ті неподобства, які сьогодні створюють окремі власники комерційної нерухомості на головній вулиці міста.
Зокрема, напроти Київської міської державної адміністрації, за адресою вул. Хрещатик 23-Б розташована будівля, яка раніше використовувалась як кафе, та яка протягом останніх декількох років перебуває у занедбаному стані і стала пристанищем для людей низької соціальної орієнтації.
Будівля, згідно з даними Реєстру майнових прав, належить ТОВ «Олімп-ЛТД». З 2012 року земельною ділянкою, де розташована будівля, володіє Товариство з обмеженою відповідальність «Олімп-ЛТД», про що свідчить Рішення Київської міської ради від 05 квітня 2012 року № 431/7768 «Про продаж земельної ділянки Товариству з обмеженою відповідальністю «Олімп-ЛТД» для реконструкції, експлуатації та обслуговування закладу громадського харчування на вул. Хрещатик, 23 у Печерському районі м. Києва». Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України засновником вказаної компанії є Товариство з обмеженою відповідальністю «Денді-Плюс», відомий український бізнесмен Бродський Михайло Юрійович. Кінцевим бенефіціарним власник – дружина підприємця Бродська Світлана Миколаївна.
Аналіз документів свідчить про те, що приватизувати значну частку землі власнику ТОВ «Олімп-ЛТД» Бродському М.Ю. вдалось шляхом шахрайства. Так, згідно з даними БТІ м. Києва від 27.07.2012 р, Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві від 06.03.2013 р. та Головного управління містобудування та архітектури від 18.06.2012 р. в 1998 році ТОВ «Олімп-ЛТД» самовільно провело реконструкцію павільйону «Чай-Кава» в нежитловий будинок загальною площею – 166,5 кв. м. По факту самовільного будівництва було розпочато кримінальне провадження з приводу незаконних дій посадових осіб ТОВ «Олімп-ЛТД» за «перевищення службових повноважень».
При цьому, згідно з технічним паспортом на будівлю по вул. Хрещатик, 23-Б від 01.04.2008 р. в оціночному акті вказана площа – 206,2 кв. м. А фактична площа павільйону складає 166,5 кв. м. Різницю Бродський М.Б. собі записав саме за рахунок приміщення кафе «Київське», яке розташовувалось під сходами.
Зазначимо, що будівля, яка належить Бродському, розташована на прибудинковій території житлового будинку № 23 та їхнього ОСББ «Центр». До сьогоднішнього дня вони продовжують боротися за свою землю в якості третьої сторони у позові до «Олімп-ЛТД».
Тепер, наскільки нам відомо, М. Бродський планує перетворити будівлю по вул. Хрещатик, 23-Б і частину прибудинкової території будинку № 23 у торгово-розважальний центр.
Зокрема, Міністерство культури України своїм рішенням від 27.09.2017 року (№666/10/61-17) погодило ТОВ «Олімп-ЛТД» проектну документацію об’єкта «Реконструкція з надбудовою кафе по вул. Хрещатик 23-Б у Печерському районі м. Києва».
Проект реконструкції будівлі кафе Бродського разом із частиною пам’ятки архітектури місцевого значення «Будинок житловий (вул. Хрещатик 23) – сходами біля будинку, був представлений на слуханнях Київради у лютому 2014 року. Так звана реконструкція передбачає будівництво на місці існуючої будівлі чотирьохповерхового торгово-розважального центру.
Оскільки земельна ділянка за вказаною адресою, згідно з історико-містобудівним опорним планом міста Києва, який входить до складу «Генерального плану міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року, затвердженого рішенням Київради від 28.03.2002 № 370/1804, входить до меж Центрального історичного ареалу м.Києва, розташовується на території пам’ятки містобудування місцевого значення «Вулиця Хрещатик), то будівництво ТРЦ на цьому місці є незаконним.
Зважаючи на зазначене вище, з огляду на положення Закону України «Про місцеві державні адміністрації», в частині, що стосується здійснення заходів щодо збереження та відновлення пам'яток історії, культури, релігії, архітектури і містобудування, вимагаємо від керівництва КМДА і депутатів Київради наступне:
1. Зобов`язати КП «Київ-Благоустрій» провести перевірку будівлі за адресою вул. Хрещатик 23-Б і винести відповідні рішення щодо відновлення її до належного стану або ж знесення, як такої, яка псує історичний вигляд Хрещатика;
2. Заборонити ТОВ «Олімп-ЛТД» будівництво по вул. Хрещатик, 23-Б торгово-розважального центру;
3. Відмінити рішення про виділення землі ТОВ «Олімп-ЛТД» через виявлені суттєві порушення закону.

З повагою, Голова ОСББ «Центр»
Апушкін В.Б.

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали