Визнати урочище «Горбачиха» у Дніпровському районі на березі Дніпра об'єктіом природно-заповідного фонду як парк-пам’ятка місцевого значення площею 80,3 га. рекреаційної зони

публікація Недостатньо підписів 
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 67 підписів залишилось 9933 підписів

ЦЕ ОСТАННІ ПРИРОДНІ НАСАДЖЕННЯ ЯКИ ЗБЕРЕГЛА ПРИРОДА КИЯНАМ
Цей об'єкт природно-охоронного фонду площею 80,3 га є єдиним збереженим містом заплавних лісів київського лівобережжя, які були повністю знищені в процесі освоєння і забудови лівобережної частини міста
Наукове обґрунтування щодо оголошення ур. Горбачиха природно-заповідним об'єктом підготовлене групою науковців НАН України та КНУ ім.. Тараса Шевченка у 2004р. та подане у встановленому порядку до Державного управління охорони навколишнього природного середовища у м Києві, у функції якого входить підготовка та подання до Київської міської ради проекту рішення щодо оголошення нових природно-заповідних територій.Більшу частину урочища займають заплавні ліси та луки. Ліси, сформовані переважно тополею чорною (осокором) та вербою білою. У заплавних лісах росте реліктова папороть вужачка.
Тут поширені глечики жовті, латаття сніжно-біле, водяний горіх та сальвінія плаваюча (останні два види внесено до Червоної книги України).
Фауна Горбачихи представлена у першу чергу бобром, якого внесено до Додатку II Бернської конвенції, та видрою, що занесена до Червоної книги України. Є невеликі популяції американської норки, чорного тхора, білочеревого їжака та крота. Влітку в старих деревах гніздиться кілька видів кажанів, внесених до Червоної книги України. Серед птахів можна зустріти, особливо у затоці Чаплиній, сіру та білу чапель. Восени тут під час міграції зупиняються різні види коловодних і лісових птахів, зокрема рідкісні кулик-сорока. малий крячок, крячок річковий, мартин малий та ціла низка куликів. У заплавних лісах водяться вівсянки, вівчарики, кропив'янки, очеретянки, дрозди, синиці, сіра сова, ремез, вивільга, малий строкатий та сивий дятли, крутиголовка, соловей. Серед земноводних та плазунів можна зустріти болотяну черепаху, ящірку прудку, деревну та гостроморду жаб, часничницю, а також вужа та озерну жабу.
У прилеглій акваторії урочища «Горбачиха» розташовуються зимувальні ями, в яких взимку скупчується риба, зокрема головень, білизна, синець, а також цінні промислові види: сом та судак. В затоках Горбачихи зустрічаються також лин та карась сріблястий.

повний текст петиції

Петицію підписали