Заборонити будівництво асфальтобетонного заводу у Печерському районі Києва (неподалік Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України)

публікація залишилось 72 дні
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 174 підписів залишилось 9826 підписів

У Печерському районі столиці, за адресами вул. Деревообробна, 15а та 15б (неподалік Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України) товариство з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-білоруське підприємство «Белавтодор-Україна» планує будівництво асфальтобетонного заводу.
За інформацією підприємства-ініціатора будівництва, яка розміщена на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України - http://eia.menr.gov.ua/places/view/2002, при виробництві асфальтобетону в атмосферне повітря викидатимуться забруднюючі речовини: оксиди азоту, оксиди вуглецю, метану, ксилолу та фенолу. Екологи підтверджують потенційну шкоду та загрозу довкіллю і вважають, що будівництво такого заводу в межах міста є недоцільним та надзвичайно шкідливим для киян. Особливо обурливою така ініціатива виглядає із огляду на те, що в Києві вже давно спостерігається високий рівень забруднення повітря, а рівень захворювання серцево-судинними, онкохворобами та алергією б’є рекорди.


На сьогоднішній момент в м. Києві вже функціонує декілька асфальтобетонних заводів, діяльність яких вже давно збурює громаду та викликає масові акції протесту. Будівництво ще одного заводу може стати новим викликом для громади та влади, і призвести до виникнення нового конфлікту. Екологи підкреслюють, що найбільшу загрозу таке будівництво несе для печерян та жителів прилеглих районів, оскільки окрім викидів в повітря є ймовірність цілодобового шумового та вібраційного забруднення.

Окрім того, громада Печерська вважає, що будівництво такого заводу на Печерську саме біля ботсаду нанесе непоправної шкоди рекреаційній зоні цього району.


Варто підкреслити, що відповідно до статті 16 Конституції України, забезпечення екологічної безпеки є обов’язком держави. А органи місцевого самоврядування мають представляти та захищати права саме громади. Тому кияни наполягають на виконанні прямого обов’язку держави, органів самоврядування та сподівається, що влада унеможливить появу нового небезпечного та шкідливого виробництва в центрі Києва.

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали