Будинку Актора бути ! Збережемо осередок культури та мистецтва в історичному центрі Києва !

публікація Недостатньо підписів 
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 809 підписів залишилось 9191 підписів

Звернення!

Шановні кияни, гості столиці, митці, друзі й шанувальники Будинку Актора!
Всіх, хто по-справжньому любить мистецтво, вважає себе культурною людиною, хто не уявляє свого життя без театру, музики, кіно, образотворчого мистецтва, хто добре знає, що всі ці види мистецтв сконцентровано у столичному Будинку Актора, ми змушені поставити до відома, що творча життєдіяльність Будинку Актора під серйозною загрозою, адже він з квітня 2019 року може припинити своє існування.
Підступно прикриваючись, на перший погляд, доброю справою реставрації колишньої Караїмської кенаси, де нині працює Будинок актора, київська влада розпочинає на цьому місці будівництво комерційного об’єкту начебто культурного спрямування.
Ми розуміємо потреби новітніх часів, що диктують необхідність будівництва в історичному центрі Києва нових культурно-мистецьких майданчиків комерційного спрямування. Звісно, підтримуємо таку ініціативу, але переконані, що це треба робити не за рахунок знищення інших мистецьких осередків, тим більше, таких знаних, як Будинок Актора, що і сам є історичним надбанням української культурної спадщини. Десятиліття нашої сумлінної роботи на ниві розвитку, плекання та підтримки сучасного мистецтва - українського театру, музики, живопису, владою просто нехтуються та зневажливо ігноруються.
Маємо глибоке переконання, що Будинок Актора, як активно-діюча творча одиниця повинен бути збережений у структурі майбутнього новозбудованого концертно-виставкового закладу. Попередні проектні роботи закінчуються у грудні 2018 року, а з квітня 2019 року планується розпочати ремонтно-реставраційні роботи. Це означає, що театральні та музичні колективи, що тут працюють, художники та поети, актори та режисери і, власне, колектив Будинку Актора, який протягом десятиліть віддано працює на розвиток української культури, залишаються на вулиці, «просто неба»!
Наші звернення до київської влади щодо подальшої долі Будинку Актора, вимоги надати нам інше приміщення на час реставрації будівлі задля можливості здійснення подальшої творчої діяльності, а також прохання надати переконливі гарантії щодо повернення колективу до свого приміщення по вулиці Ярославів Вал, 7 після закінчення реставраційних робіт, лишаються без відповіді. Такі дії порушують численні законодавчі акти, спрямовані на захист і підтримку національного мистецтва, в тому числі Закон України «Про культуру», де прописано пункт про неможливість виселення закладу культури без надання йому рівноцінного приміщення.
Це порушує морально-етичні принципи розвитку держави.
Це зневажає та ганьбить національну культуру.
Вкотре вимагаємо збереження Будинку Актора, цього провідного мистецько-культурного осередку столиці та просимо надати інше приміщення на час реставрації будівлі для здійснення творчої діяльності. Також вимагаємо гарантувати нам повернення до свого приміщення, аби стати рівноправною творчою складовою у новозбудованому концертно-виставковому комплексі.
Сподіваємось на вашу підтримку, наші шановні глядачі, кияни, справжні шанувальники та поціновувачі української культурної спадщини! Висловлюйте свою думку!
Будинку Актора бути!!!

Дирекція та колектив київського Будинку Актора

повний текст петиції

Петицію підписали