Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків

публікація На реалізаціі 12.03.2016
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 11155 підписів залишилось 0 підписів

Генеральним планом міста Києва передбачено розширення меж міста за рахунок варварської забудови болотистих територій давніх заливних лугів на південь від житлового масиву Осокорки в бік Бортничів (в бік аварійної станції аерації).

На місці цілої екосистеми озер та боліт планується зведення багатоповерхових житлових кварталів, які повинні помістити ще понад 100 000 осіб, що неминуче призведе до транспортного колапсу на Південному мосту. Окрім цього на місці озер і боліт планується закладення та промзони із хімічним виробництвом.
В той же час місто не зважає на потребу сотень тисяч киян, які вже проживають в межах цього і так перенаселеного масиву. Замість того щоб закласти на цій території ландшафтний природний парк, де зможуть насолоджуватися повною тишею сотні тисяч мешканців прилеглих масивів, місто планує зведення дешевих панельних багатоповерхівок, які будуть розташовані впритул до аварійної станції аерації, яка переробляє каналізацію з усього Києва і звідки «запах» поширюється на всі прилеглі території на кілометри.

Чим особливо цікава дана територія? – уся ця територія є відносно дикою, "неушкодженою" містом. Це реальне дике болото і дуже красиві озера, до яких просто рукою подати.. від найближчих будинків не більше 400 м. Це ареали гніздування і проживання дуже багатьох диких птахів, серед яких є чимало рідкісних.
В усьому світі зараз дуже популярний так званий "Birdwaching" або просто "birding". Це коли люди їдуть за тисячі кілометрів щоб подивитися в бінокль на якусь маленьку очеретянку (пташка така). І Київ в Європі є свого роду унікальним місцем, тут збереглися десятки видів рідкісних птахів, які живуть просто посеред міста, якихось 10-15 хв. від готелю і ви на місці спостереження (принаймі так пишуть іноземці, любителі цієї справи, хто був в Києві (http://pernatidruzi.org.ua/art.php?id=153).
Внесок бирд-вочінгу в 2011 році в економіку США оцінюється в понад 106 000 000 000$ СТО ШІСТЬ МІЛЬЯРДІВ ДОЛАРІВ! це майже в чотири рази більше ніж бюджет України! Прямі витрати бирд-вочерів (в одних тільки США) на обладнання і подорожі склали понад 40 млрд.дол. Було створено понад 666000 робочих місць. Джерело: http://www.fws.gov/southeast/economicImpact/pdf/2011-BirdingReport--FINAL.pdf
А що Київ? будучи в центрі Європи, маючи унікальну природу, унікальну РІДКІСНУ орнітофауну, яка гніздиться за 400 м. від житлових масивів... Київ хоче цю природу знищити, забудувати, закатати в асфальт і залити бетоном!

ЩО МИ ВИМАГАЄМО?

1) внесення змін до Генплану міста Києва із обмеженням багатоповерхової забудови масиву Осокорки-Позняки-Харківський до вул. Колекторна.
2) облаштування ландшафтного парку на південь від вул. Колекторна до каналу від Бортничівської станції аерації (який би включав в себе мережу озер Небреж, Тягле, Мартишів, Святаш боліт та каналів, якими ці озера і болота між собою сполучаються).
3) розвиток інфраструктури для еко-туризму, активного водного відпочинку (каяки, каное, SUP), розвиток мережі доріжок для бігу та вело-доріжок, тощо.
4) облаштування орнітологічних станцій на території створеного ландшафтного парку для спостереження за болотними птахами (т. зв. birdwatching) для екологічного навчання школярів та студентів, залучення туристів по напрямку birdwatching, який здатен генерувати колосальні прибутки для міста.

ПІДПИШІТЬ ТА ПОШИРТЕ ЦЮ ПЕТИЦІЮ! ЗАЛУЧАЙТЕ СВОЇХ ДРУЗІВ І СУСІДІВ!
ПОДБАЙТЕ ПРО ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ ДЛЯ СВОЇХ ДІТЕЙ!

повний текст петиції

Хроніка подій

13.12.2018
Звітування щодо стану реалізації петиції

Інформація щодо актуального стану реалізації електронної петиції, подана заступником голови КМДА, відповідального за опрацювання порушених в електронній петиції питань:

Рішенням Київської міської ради від 14.07.2005 № 774/3349 територію загальною площею 176,06 га передано в довгострокову оренду на 15 років TOB «Контактбудсервіс» для забудови об’єктами житлового і соціально-побутового призначення у житловому масиві Осокорки-Центральні.

Відповідно до детального плану території Осокорки, затвердженого рішенням Київської міської ради від 27.11.2009 № 695/2764, територію, обмежену вулицею Колекторною, проектним продовженням проспекту Петра Григоренка та південної межею міста поділено на мікрорайони 1 ̶ 6 житлового масиву Осокорки-Центральні, та за функціональним призначенням віднесено до багатоповерхової житлової забудови з об’єктами соціального-побутового обслуговування. Містобудівною документацією запроектовано створення паркових зон з благоустроєм території навколо існуючих водойм. Передбачається створення чотирьох парків з облаштуванням пляжних зон «Парк біля озера. Тягле», «Парк біля озера Небреж», «Парк біля озера Мартишів», «Парк біля озера Святище».

Зауважуємо, що надані Департаментом містобудівні умови та обмеження є складовою вихідних даних на проектування будівництва об’єкту, та не є документом, що надає право здійснювати будівельні роботи.

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.14 № 294, контроль і нагляд за дотриманням законодавства під час виконання будівельних робіт, видача дозвільної документації на них, зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, здійснюється територіальним органом Держархбудінспекції України.

Згідно з положеннями Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» питання державного архітектурно-будівельного контролю щодо всіх об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3), належать до компетенції Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Відповідно проведених зустрічей з представниками громадського об’єднання «Екопарк Осокорки» щодо влаштування ландшафтного природного парку замість забудови Південних Осокорків, на яких спільно з представниками Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), Управління екології та природних ресурсів, Комунальної організації виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «Інститут Генерального плану м. Києва» підготовлено скоригований план заходів, спрямований на реалізацію громадської петиції № 713 про створення ландшафтного парку в Дарницькому районі на території Осокорків (відповідно до п. 6.3 Розділу VI чинного Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, скоригований план заходів, спрямований на реалізацію зазначеної петиції за погодженням з автором петиції –М. Петелицьким, затверджений Київським міським головою та оприлюднений на сайті сервісу електронних петицій Київської міської ради: https://petition.kyivcity.gov.ua.

План заходів, спрямований на реалізацію порушеного в електронній петиції питання від 09.02.2016 № 713 умовно поділений на 6 етапів.

ГО «Екопарк Осокорки» доручено підготувати концепцію розвитку території щодо організації заказника природи місцевого значення на зазначеній території з урахуванням затвердженої містобудівної документації та затвердженої проектної документації. Після розгляду концепції Управлінням екології спільно з Департаментом земельних ресурсів, Департаментом містобудування та архітектури, КО «Інститут генерального плану міста Києва» передбачено публічну презентацію концепції у приміщенні Дарницької районної у місті Києві державної адміністрації. Також напрацьовані матеріали заплановано розглянути на засіданнях постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики, постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування і постійної комісії Київської міської ради з питань культури та туризму.

Департамент містобудування та архітектури є виконавцем 4-го етапу – зміни до Генерального плану м. Києва та проекту планування його приміської зон на період до 2020 року. Даний етап має реалізовуватися після проведення перевірок на території парку, публічної презентації Концепції розвитку території щодо організації заказника природи місцевого значення та вирішення питання, щодо створення заказнику місцевого значення.

Слід зауважити, що реалізація 4-го етапу можлива виключно після опрацювання попередніх етапів плану заходів та прийняття рішення Київською міською радою «Про створення заказника місцевого значення «Екопарк Осокорки».

Зауважуємо, що реалізація плану заходів на етапі проекту змін до Генерального плану м. Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року повинна розроблятися після проведення перевірок, публічної презентації Концепції розвитку території щодо організації заказника природи місцевого значення та вирішення питання щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення «Екопарк Осокорки».

За результатами проведеної Київським міським головою В. Кличком
26.09.2018 зустрічі з громадськими активістами, представниками забудовника та поліції, стосовно забудови житлового масиву Осокорки на вул. Колекторній підготовлено протокол доручень № 51, яким забудовникові ТОВ «Контактбудсервіс» доручено виготовити макет забудови території з об’єктами будівництва, об’єктами соціальної інфраструктури та благоустроєм рекреаційних зон озер Тягле та Небреж, та представити його в приміщенні Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації з середини листопада для обговорення з громадою.

Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація листом від 15.11.2018 № 101-10320/03 за результатом опрацювання пункту 2 протоколу доручень № 51 та, враховуючи уточнену інформацію забудовника ТОВ «Будеволюція», повідомила про наступне:

Враховуючи розміри території житлового масиву «Осокорки-Центральні» (176,06 га) та необхідний масштаб макету для прийнятної деталізації благоустрою, ТОВ «Будеволюція» прийнято рішення виготовити макет лише на мікрорайони 1, 2, 2а. На всю територію ж/м «Осокорки-Центральні» буде зроблено детальну візуалізацію та встановлено на архітектурні планшети для демонстрації. Візуалізація забудови території житлового масиву «Осокорки -Центральні» очікується до 23.11.2018.

На виготовлення макету компанією заключено договір від 11.10.2018 та перераховано необхідну суму авансового платежу підрядній організації. Згідно договору термін виготовлення макету становить 45 днів з моменту отримання авансового платежу. Завершення робіт з виготовлення макету заплановано на 07.12.2018.

ТОВ «Будеволюція» листом від 07.11.2018 № 1002/11 поінформувало про результати розгляду справи № 826/9175/18 у провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва про скасування дозволу на виконання будівельних робіт № ІУ 113181171313 за адміністративним позовом ГО «Екопарк Осокорки» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, треті особи: ТОВ «Контактбудсервіс», ТОВ «Будеволюція», Київська міська державна адміністрація, Державна служба з питань національної культурної спадщини Міністерства культури і туризму України. Відповідно наданої інформації у задоволенні позову було відмовлено у повному обсязі.

Детальна інформація у вкладеному файлі:

Лист відповідального заступника голови КМДА

15.11.2018
Інформування відповідального заступника

Посадовою особою, відповідальною за опрацювання підтриманої успішної електронної петиції надано інформацію щодо актуального стану її реалізації (детальніше - у вкладеному файлі).

лист відповідального заступника

29.10.2018
Інформування відповідального заступника

Посадовою особою, відповідальною за опрацювання підтриманої успішної електронної петиції надано інформацію щодо актуального стану її реалізації (детальніше - у вкладеному файлі).

Лист відповідального заступника

08.10.2018
Звітування відповідального виконавця

Звітування щодо актуального стану виконання від відповідального виконавця директора Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Д. Науменка:

Фахівцями Бортницької станції аерації ПрАТ «АК «Київводоканал» у присутності представника ініціативної групи на вказаній території проведено обстеження, за результатами якого з’ясовано, що зазначене будівництво не становить суттєвої загрози для міських комунальних комунікацій.

Монтаж мостового переходу виконано згідно з проектом на який отримано позитивний висновок державної експертизи.

У подальшому ПрАТ «АК «Київводоканал» ретельно контролюватиме виконання зазначених будівельних робіт поряд з охоронними зонами колекторів на території житлового масиву Південні Осокорки.

лист відповідального виконавця

 

21.09.2018
Інформування відповідального заступника

Надання інформації щодо актуального стану виконання від відповідального заступника голови Київської міської державної адміністрації  О.Спасибка:

Проведені зустрічі з представниками громадського обєднання "Екопарк Осокорки" щодо влаштування ландшафтного природного парку замість забудови Південних Осокорків, на яких  спільно з представниками Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Управління екології та природних ресурсів, Комунальної організації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Інститут Генерального плану м. Києва"  підготовлено скоригований план заходів, спрямований на реалізацію електронної петиції.

Відповідно до п. 6.3 Розділу VI Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Київської міської ради від 09.02.2017 № 817/1821, скоригований план заходів,  спрямований на реалізацію електронної петиції за погодженням з автором петиції - М.Петелицьким, затверджений Київським міським головою .

Департамент містобудування та архітектури залучений до реалізації плану заходів на етапі змін до Генерального плану м. Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року. Даний проект повинен розроблятися після проведення перевірок, публічної презентації Концепції розвитук території щодо організації заказника пророди місцевого значення "Екопарк Осокорки".

17.09.2018 в Департамент містобудування та архітектури подані матеріали "Концепції розвитку території "Екопарк Осокорки" для розгляду в установленому порядку.

Слід зауважити, що реалізація 4-го етапу можлива виключно після опрацювання попередніх етапів плану заходів та прийняття рішення Київською міською радою "Про створення заказника місцевого значення "Екопарк Осокорки".

Доручень щодо підготовки проекту рішення Київської міської ради про внесення змін до містобудівної документації в частині відображення в Генеральному плані "Екопарку Осокорки" до Департаменту містобудування та архітектури не надходило.

Рішення "Про оголошення ландшафтного заказника місцевого значення "Екопарк Осокорки" Київська міська рада не приймала.

лист відповідального заступника голови КМДА

12.09.2018
Звітування щодо стану реалізації петиції

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики заслухано  звіт заступника голови Київської міської державної адміністрації  про стан виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію  електронній петиції. За результатами вирішено звернутися до  Управління екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з проханням здійснювати постійний контроль за дотриманням екологічного законодавства на території майбутньої паркової зони.

Витяг з протоколу

02.08.2018
Інформування відповідального заступника

Надання інформації щодо актуального стану виконання від відповідального заступника голови Київської міської державної адміністрації  О.Спасибка:

Департаментом підготовлено план заходів по реалізації петиції № 713 про створення ландшафтного парку в Дарницькому районі на території Осокорків, який був завізований Київським міським головою Кличком В.В. 17.05.2018. Згідно заходів, запропонованих зазначеним планом, передбачено проведення перевірки будівництв та перевірки правомірності використання земельних ділянок в зазначеному мікрорайоні, та відповідний розгляд можливості організації паркової зони на зазначеній території. Відповідальними структурними підрозділами проведення перевірок визначені Державна архітектурно-будівельна інспекція України, Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва та Департамент земельних ресурсів. Перевірку дотримання природоохоронного законодавства та вжиття заходів щодо забезпечення охорони природного середовища здійснювати на постійній основі доручено Державній екологічній інспекції. Управлінню екології спільно з Департаментом земельних ресурсів, Департаментом містобудування та архітектури, КО «Інститут генерального плану міста Києва» та ГО «Екопарк Осокорки» доручено підготувати концепцію розвитку території щодо організації заказника природи місцевого значення на зазначеній території з урахуванням затвердженої містобудівної документації та затвердженої проектної документації. За зазначеним Планом опрацьовані заходи заплановано розглянути на засіданнях  постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики, постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування та постійної комісії Київської міської ради з питань культури та туризму.

лист відповідального заступника голови КМДА

13.06.2018
Звітування актуального стану реалізації петиції

13.06.2018, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики заслухано звіт щодо актуального стану реалізації петиції. За результатом розгляду вирішено:

1.Звернутись до Департаменту земельних ресурсів виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з проханням надати інформацію щодо земельної ділянки та можливих порушень орендарем земельної ділянки норм земельного законодавства,озвучених на засіданні постійної комісії.

2.Звернутись до Київського міського голови Кличка В.В з проханням наголосити заступнику голови Київської міської державної адміністрації Спасибку О.В. на обов’язковості відвідування засідань постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики для заслуховування звітів про результати заходів, вжитих відповідно до плану дій, спрямованих на реалізацію електронної петиції.

3.Звернутись до Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з проханням щодо можливості не продовжувати орендарю земельної ділянки термін дії контрольної картки на тимчасове порушення благоустрою до моменту заслуховування звіту заступника голови Київської міської державної адміністрації Спасибка О.В. про стан виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію електронній петиції.

 

Витяг з протоколу

 

06.06.2018
Скоригований план заходів

Відповідно до вимог чинного Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, підготовлено та завтерджено скоригований план заходів, спрямований на реалізацію порушених в електронних петиціях питань. 

План заходів

28.02.2018
Звітування актуального стану реалізації петиції

28.02.2018, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики заслухано звіт щодо актуального стану реалізації петиції. За результатом розгляду вирішено:

  1. Звернутись до заступника голови Київської міської державної адміністрації Спасибка О.В. щодо надання копії затвердженого плану заходів, спрямованого на реалізацію порушеного в електронній петиції № 713 питання, на виконання положень пункту 6.3. розділу 6 Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Київської міської ради від 08.10.2015 № 103/2006 (зі змінами).
  2. Рекомендувати Управлінню екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) сприяти у підготовці проекту рішення щодо створення ландшафтного парку Осокорки, з урахуванням клопотання ГО «Екопарк Осокорки»;
  3. Звернутись до Державної архітектурно-будівельної інспекції України з проханням провести перевірку щодо законності проведення будівництва в прибережних захисних смугах озера Небреж із залученням депутатів Київської міської ради – членів постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики, представників ГО «Екопарк Осокорки» та представників громадськості.

 

Витяг з протоколу

31.01.2018
Реалізація петиції:

31.01.2018 року на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики розглядалося питання заслуховування звіту про стан виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію електронної петиції. За результатами розгляду, комісією ВИРІШЕНО:

1. Перенести заслуховування звіту заступника голови Київської міської державної адміністрації Спасибка О.В. про стан виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію електронній петиції № 713 (Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків) на наступне засідання постійної комісії Київської міської ради у зв’язку з відсутністю заступника голови Київської міської державної адміністрації Спасибка О.В.;

2. Звернутися до Київського міського голови Кличка В.В. з проханням дати доручення заступникам голови Київської міської державної адміністрації Спасибку О.В. та Пантелеєву П.О. відвідувати засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики у разі надходження відповідного запрошення.

Витяг з протоколу

21.12.2017
Звернення від авторів петиції

13 грудня авторами петиції направлено Київській міській раді та Київському міському голові клопотання про ініціювання прийняття рішення щодо забезпечення реалізації електронної петиції «Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків».

Зокрема, автори звертаються щодо вжиття заходів стосовно захисту прав громади в частині реалізації її волі зупинення варварської забудови болотистих територій давних заливних лугів на південь від житлового масиву Осокорки в бік Бортничів та звертаються до Київського міського голови виступити суб’єктом подання проекту рішення Київської міської ради про розірвання в односторонньому порядку договорів оренди землі, укладених з ТОВ «Контактбудсервіс» на підставі рішення Київської міської ради від 14.07.2005 №774/3349.

 

Звернення

12.12.2017
Звітування на комісії стану виконання петиції

12 грудня на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування заслуховувався звіт актуального стану виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції питань.

В обговоренні взяли участь: автор петиції Михайло Петелицький; перший заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Олександр Яструбенко, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Тетяна Зайченко, заступник директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища - начальник управління екології та природних ресурсів Андрій Мальований.

Відповідно до затвердженого плану заходів, спрямованих на реалізацію порушених у петиції питань протягом ІV кварталу 2017 року доручено Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища, Департаменту земельних ресурсів, Департаменту містобудування та архітектури, КО «Інститут Генерального плану м. Києва» підготувати матеріали та визначити орієнтовні межі щодо організації паркової зони на зазначеної території з урахуванням затвердженої містобудівної документації та затвердженої проектної документації.

За результатом обговорення, комісією вирішено надати доручення Департаменту містобудування та архітектури КМДА виступити ініціатором внесення змін до ДПТ зазначеної території з урахуванням вимог петиції, а також надати на комісію всі документи, які стосуються цієї території.

Деталі розгляду в записі онлайн-трансляції засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

07.11.2017
План заходів

Відповідно до вимог Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій затвердженого рішенням Київської міської ради від 09.02.2017 №817/1821 розроблено план заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції питань

План заходів

19.09.2017
Реалізація петиції:

19 вересня на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування заслуховувалися звіти щодо реалізації таких петицій:

№517 «Зробити Київ дружнім та безбар’єрним для всіх категорій громадян», автор Онищенко Вікторія. Відповідальний заступник міського голови Поворозник М.Ю., відповідальний структурний підрозділ - Департамент соціальної політики
№713 «Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків», автор Петелицький Михайло Миколайович. Відповідальні заступники міського голови Пантелеєв П.О. та Спасибко О.В.
№1749 «Введення мораторію на забудову території, прилеглої до меж національного парку Голосіївський», автор Юренєв Микита Дмитрович. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури
№2251 «Зупинити будівництво в парку «Юність» на Борщагівці», автор Тищенко Віра Михайлівна. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури
№ 4179 «Немедленно остановить строительство ТРЦ на кругу станции метро (Героев Днепра)», автор Касьяненко Павло. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва
№ 5174 «Повернути історичний вигляд Андріївському узвозу, який є загальним спадком всього Українського народу. Знести новый фасад театру, та зобов`язати поверти іторичний вигляд будинку.», автор Назаренко Віктор Григорович. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури
№5194 «Зняти з розгляду проект «Детального плану території комплексної реконструкції житлового масиву Святошин-2 м. Києва». Зберегти 40 га унікальних святошинських лісів для Києва і не дати їх знищити, не дозволити незаконних забудов Святошина.», автор Ступа Олег Олегович. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури.

Витяг з протоколу засідання ПК

13.07.2017
Розгляд петиції:

Відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань регламенту та депутатської етики під час якого розглянуто лист заступника Директора Департаменту – начальника управління екології та природних ресурсів стосовно реалізації петиції «Ландшафтний парк замість забудови південних Осокорків»

За результатами розгляду вирішено:

Рекомендувати відповідальними посадовим особам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в порядку, передбаченому пунктом 6.3 Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, розробити план заходів щодо порушених у петиції питань та направити його на затвердження Київському міському голові.

 

Деталі у прикріпленому файлі (витяг із протоколу засідання ПК)

Витяг з протоколу засідання ПК

15.05.2017
Розгляд петиції:

Відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування, на якому повторно розглянуто петицію №713 щодо ландшафтного природного парку замість забудови південних Осокорків.

За результатом розгляду вирішено:

Підтримати петицію №713 щодо щодо ландшафтного природного парку замість забудови південних Осокорків та направити її разом з протоколом засідання робочої групи від 12.04.2017 для підготовки плану заходів по її реалізації заступникам голови КМДА О.Спасибку та П.Пантелєєву.

Витяг з протоколу засідання ПК

12.04.2017
Розгляд петиції:

12.04.2017 року відбулося засідання робочої групи, створеної на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування з розгляду петиції №713 щодо створення ландшафтного природного парку замість забудови південних Осокорків.

За результатами вирішено:

  1. Рекомендувати постійній комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримати петицію №713 шляхом вжиття наведених нижче заходів:
  2. Доручити Департаменту містобудування та архітектури розглянути можливість розробки проекту внесення змін до Детального плану території району Осокорки в частині зміни категорії земель та включення їх до земель рекреаційного призначення.
  3. При розробці змін до Детального плану території району Осокорки врахувати необхідність максимального збереження природного середовища існування флори та фауни.
  4. Зобов'язати Департамент земельних ресурсів та Департамент містобудування та архітектури передбачити прибережні захисні смуги не менше 50 м навколо існуючих водойм.
  5. Врахувати, що підстав для дострокового розірвання договорів оренди із ТОВ «Контактбудсервіс» з ініціативи Київської міської ради відсутні.
  6. Звернутися до Київської обласної ради з пропозицією віднесення територій Київської області, що пропонуються для створення ландшафтного парку до територій природно-заповідного фонду.

Детальна інформація у вкладеному файлі (протокол засідання робочої групи)

протокол засідання робочої групи

12.03.2016
Відповідь

На петицію "Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків" від 17-11-2015 дана наступна відповідь:

 

        Для дотримання норм, визначених статтею 23-1  Закону України «Про звернення громадян» та відповідно до рішення Київської міської ради від 08.10.2015 №103/2006 «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій» ініційовану Вами та підтриману територіальною громадою міста Києва електронну петицію до Київської міської ради № 713 «Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків» розглянуто.

        Повідомляємо, що зазначену петицію було розглянуто на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування (далі - постійна комісія) 16.02.2016, на якому для ретельного вивчення порушеного питання та прийняття виваженого рішення було створено робочу групу у складі депутатів – членів комісії Харченка О.В., Рослякова В.В. та Кримчака С.О., а також направлено вказану петицію для розгляду постійною комісією Київської міської ради з питань екологічної політики.

        Відповідно до статті 14 Положення про постійні комісії Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 19.06.2014 №9/9, для забезпечення вивчення питання, що розглядається на засіданні комісії, постійна комісія може створювати зі свого складу робочу групу, яка за результатами своєї роботи вносить на розгляд постійної комісії пропозиції, висновки та рекомендації.

         Постійна комісія повернеться до розгляду петиції № 713 «Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків» після надання протоколу засідання цієї робочої групи, а також витягу з протоколу засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

         За результатами розгляду Вас буде додатково поінформовано.

 

 

З повагою

Київський міський голова                                                                                       В. Кличко

 

 

Відповідь на петицію

24.02.2016
Розгляд петиції:

24.02.2016 року на виконання доручення заступника міського голови - секретаря Київської міської ради від 10.02.2016 № 08/КО-1134(п) відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

На засіданні було ухвалено:

1. Підтримати електронну петицію щодо створення ландшафтного природного парку замість житлової забудови у мікрорайоні Осокорки Південні.

2. Депутатам постійної комісії Київради з питань екологічної політики Новікову О.О., Сандаловій Г.О. долучитися до роботи міжвідомчої робочої групи щодо опрацювання питання створення ландшафтного природного парку замість житлової забудови у мікрорайоні Осокорки Південні у складі депутатів постійної комісії Київради з питань землекористування, архітектури та містобудування, а також фахівців профільних структурних підрозділів КМДА.

Витяг з протоколу №4 від 24.02.2016

Протокол засідання постійної комісії Київради з питань екологічної політики № 4 від 24.02.2016 

22.02.2016
Розгляд петиції:

16.02.2016 року на виконання доручення заступника міського голови - секретаря Київської міської ради від 10.02.2016 № 08/КО-1134(п) відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

На засіданні було ухвалено:

1.Відкласти розгляд петиції№713 (вх. №08/КО-1134(п) від 09.02.2016) щодо ландшафтного природного парку замість забудови південних Осокорків.

2.Створити робочу групуу складі депутатів Харченка О.В., Рослякова В.В., Кримчака С.О. для додаткового вивчення цього питання. Визначити головою робочої групи депутата Кримчака С.О.

3.Направити петицію №713 (вх. №08/КО-1134(п) від 09.02.2016) щодо ландшафтного природного парку замість забудови південних Осокорків на розгляд постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

 

Витяг з протоколу № 4 засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, а

10.02.2016
Доручення

10.02.2016 року заступник міського голови-секретар Київської міської ради Володимир Прокопів доручив (доручення від 09.02.2016 № 08/КО-1134(п)) постійній комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування, а також постійній комісії з питань екологічної політики розглянути електронну петицію в установленому порядку.

Петицію підписали

З цією петицією також підписують