Автомати для збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок

публікація На реалізаціі 22.03.2016
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 10224 підписів залишилось 0 підписів

Створити в місті Києві мережу ЛЕГАЛЬНИХ автоматів для збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок і тд. Заохочувати громадян використовувати ці автомати шляхом надання купонів-знижок на товари/послуги в магазинах чи державних установах.

повний текст петиції

Хроніка подій

12.11.2018
Звітування щодо стану реалізації петиції

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу заслухано інформацію про поточний стан   виконання електронної петиції. За результатами звіту вирішено зняти з контролю постійної комісії дану петицію.

Витяг з протоколу

21.09.2018
Інформування відповідального заступника

Надання інформації щодо актуального стану виконання від відповідального заступника голови Київської міської державної адміністрації:

За рахунок коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 році комунальним підприємством «Київкомунсервіс» було закуплено 150 контейнерів для збору небезпечних відходів, що утворюються у складі побутових. Станом на 01.08.2018 встановлено 129 контейнерів для збору небезпечних відходів на території міста Києва (за адресами відповідно до пропозицій районних в місті Києві державних адміністрацій), 21 контейнер лишається в резерві.

Враховуючи викладене та відповідно до пункту 5.2 розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 14.11.2016 № 1131 (зі змінами) «Про організаційно-правові заходи щодо реалізації порушених у підтриманих електронних петиціях питань у виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації)» пропоную петицію № 491 зняти із розгляду, як таку, що реалізована.

лист відповідального заступника голови КМДА

25.07.2018
Інформування відповідального заступника

Надання інформації щодо актуального стану виконання від відповідального заступника голови Київської міської державної адміністрації:

На виконання петиції № 491 «Автомати для збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок» за рахунок коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 році КП «Київкомунсервіс» закуплено 150 контейнерів для збору небезпечних відходів у складі побутових. Адресний перелік місць встановлення цих контейнерів сформовано за пропозиціями районних в місті Києві державних адміністрацій.

Станом на 17.07.2018 року встановлено 128 контейнерів для збору небезпечних відходів на території міста Києва. 

лист відповідального заступника голови КМДА

16.07.2018
Звітування щодо стану реалізації петиції

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу заслухано звіт поточного виконання електронної петиції. За результатами звіту вирішено:

1) відмітити, що по виконанню петиції було закуплено 150 контейнерів для збору небезпечних відходів, що утворюються у складі побутових, з яких станом на 01.07.2018 року встановлено 127 контейнерів для збору небезпечниї відходів на території міста Києва (за адресами відповідно до пропозицій районних в місті Києві адміністрацій), 23 контейнери залишилися у резерві;

2) Департаменту житлово-комунальної інфраструктури підготувати лист за підписом заступника голови Київської міської державної адміністрації Пантелеєва П.О. на ім`я Київського міського голови Кличка В.В. щодо зняття із розгляду цієї петиції як такої, що реалізована.

Витяг з протоколу

10.04.2018
Заслуховування звіту поточного стану реалізації

10.04.2018, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу заслухано звіт щодо актуального стану реалізації електронної петиції. За результатами заслуховування вирішено:

Відмітити, що на виконання петиції за рахунок коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 році КП «Київкомунсервіс» було закуплено 150 контейнерів для збору небезпечних відходів, що утворюються у складі побутових, з яких станом на 05.04.2018 року встановлено 83 контейнери для збору небезпечних відходів на території Дарницького, Деснянського, Печерського, Подільського, Солом’янського, Оболонського, Шевченківського районів м. Києва, ще 48 контейнерів планується встановити до кінця квітня ц.р., 19 контейнерів – залишити у резерві.

Витяг з протоколу

22.01.2018
Реалізація петиції:

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно енергетичного комплексу заслуховувався звіт щодо актуального стану реалізації електронної петиції №491 «Автомати для збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок» (автор Олена Полянська).

Своєю петицією мешканці Києва наполягають на створенні в місті Києві мережі автоматів для збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок тощо.

Міською владою прозвітовано, що для реалізації петиції комунальним підприємством «Київкомунсервіс» у 2017 році здійснено такі заходи:

 • Придбано 150 контейнерів для збору небезпечних відходів, що утворюються у складі побутових, за рахунок коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища. А також розповсюджено інформаційні буклети для населення щодо поводження з небезпечними відходами.
 • Проведено переговори з потенційними партнерами – підприємствами-переробниками небезпечних відходів, які вже підтвердили свою готовність до співпраці в частині утилізації люмінесцентних ламп і термометрів.
 • Передбачено кошти в проекті переліку природоохоронних заходів на 2018 рік на суму 700,00 тис. грн. на утилізацію ртутьвмісних відходів. Також до цього переліку включено першочергові заходи для забезпечення діяльності по збору небезпечних відходів – придбання машини та обладнання для збору, транспортування та складування небезпечних відходів, придбання контейнерів та іншого обладнання для тимчасового зберігання відходів, облаштування складу для зберігання відходів.

Початок 2018 року відзначився вагомими кроками на шляху до реалізації петиції, адже в столиці з’явилися довгоочікувані контейнери для небезпечних відходів.

19 січня перші контейнери для відпрацьованих батарейок, енергозберігаючих ламп та ртутних термометрів встановили за адресами Ярославів Вал, 19 та Мала Житомирська, 11. Ще 106 таких конструкцій заплановано встановити протягом першого кварталу 2018 року по всіх районах міста.

Встановлення контейнерів для небезпечних відходів дасть можливість акумулювати їх в одному місці (і так само організовано відправляти на утилізацію) і є дуже важливим кроком в напрямку стабілізації техногенної безпеки в столиці, оскільки велика кількість таких відходів попадає на полігони, створюючи потенційну екологічну загрозу. А про «корисний» вплив хімічного коктейлю, наприклад, з відпрацьованих батарейок, сьогодні знають навіть найменші школярі.

Технічні параметри контейнера враховують вимоги до завантаження і зберігання в них небезпечних відходів. Внутрішні робочі поверхні покриті шаром ізоляційного демпферного матеріалу, що зменшує можливість механічного пошкодження відходів, і, відтак, робить контейнер екологічно безпечним. Проте, енергозберігаючі лампи та ртутні термометри бажано викидати в упаковці (або обгорнути шаром паперу).

Витяг з протоколу

02.10.2017
Реалізація петиції:

02 жовтня 2017 року на засіданні постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу заслухано звіти щодо стану виконання петиції. За результатом заслуховування вирішили:

1.1. прийняти до відома інформацію про стан виконання петиції №491;
1.2. підтримати план заходів, спрямованих на реалізацію петиції №491 та запропонувати заступнику голови КМДА Пантелеєву П.О. направити його на затвердження до голови КМДА;
1.3. запропонувати в.о. директора КП «Київкомунсервіс» Ляшкевичу М.В.:
• отримати відповідну ліцензію для збору та зберігання небезпечних відходів;
• звернутися до Мінрегіонбуду за інформацією щодо можливої участі у твінінговому проекті (фінансування з боку донорів – країн ЕС проектів в Україні);

 

Витяг з протоколу засідання ПК

17.07.2017
План заходів

Відповідно до вимог Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій затвердженого рішенням Київської міської ради від 09.02.2017 №817/1821 розроблено план заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції питань.

 

План заходів

22.03.2016
Відповідь

На петицію "Автомати для збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок" від 09-11-2015 дана наступна відповідь:

 

         З метою дотримання норм, визначених статтею 231 Закону України «Про звернення громадян», у Київській міській раді було розглянуто в порядку, визначеному рішенням Київської міської ради від 08.10.2015 №103/2006 «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій», ініційовану Вами петицію «Автомати для збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок», щодо якої мною було надано доручення від 28.12.2015 № 08/КО-12880 (п) розглянути її на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу та постійної комісії Київської міської ради з питань  екологічної політики.

          З огляду на те, що тема зазначеної петиції є надзвичайно актуальною, оскільки за останні 15 років чинним законодавством це питання не було врегульовано й наразі залишається законодавчо чітко не визначеним, на засіданнях зазначених комісій електронна петиція була одноголосно підтримана.

         У м. Києві існує система збирання та перероблення небезпечних відходів у складі побутових відходів, яка регламентується чинним законодавством. За цією системою підприємства, організації, установи та мешканці міста повинні збирати небезпечні відходи, які утворюються в побуті, та здавати їх спеціалізованим підприємствам для перероблення та утилізації. Однак, наразі, ця система діє лише на великих підприємствах, де утворюється порівняно велика кількість таких відходів та налагоджений відповідний їх облік і контроль.

         Що ж стосується маленьких підприємств та населення міста, то ця система потребує суттєвого вдосконалення та розвитку.

         На сьогодні в Києві існує міська природоохоронна програма, в рамках якої збір відпрацьованих батарейок можливий у всіх приміщеннях житлово-експлуатаційних дільниць 10 районів міста та у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах. Постійно зростає кількість підприємств та організацій, які приєднуються до ініціативи та передають зібрані батарейки до комунального підприємства «Київкомунсервіс».

         Питання, викладене в електронній петиції, щодо встановлення мережі автоматичних систем приймання небезпечних відходів у складі побутових, розглядалось та було опрацьовано у Департаменті житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), але, з огляду на високу вартість та низькі антивандальні властивості зазначених контейнерів для збору, прийняте не було. На сьогодні комунальним підприємством «Київкомунсервіс» придбано контейнер для збору енергозберігаючих ламп, хімічних елементів живлення та ртутних термометрів для вивчення принципу роботи та розгляду можливості власного місцевого виробництва таких контейнерів.

         Питання щодо заохочення населення до правильного поводження із небезпечними відходами шляхом надання знижок на товари та послуги розглядається Київською міської радою в розрізі підготовки змін до природоохоронного законодавства в частині збільшення відповідальності виробників, а також імпортерів виробів, що в результаті вжитку перетворюються на небезпечні відходи у складі побутових.

             Окрім вищенаведених результатів опрацювання електронної петиції, Департаментам житлово-комунальної інфраструктури та суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також комунальному підприємству «Київкомунсервіс»   вже доручено розробити та подати на розгляд Київської міської ради Концепцію збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок у м. Києві, а Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) включити відповідну статтю до переліку природоохоронних заходів для забезпечення часткового фінансування впровадження мережі спеціалізованих контейнерів для збору екологічно небезпечних відходів за рахунок коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища.

         Отже, електронна петиція «Автомати для збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок» Київською міською радою прийнята та підтримана, робота по вирішенню проблемних питань,  вказаних у ній, ведеться в межах повноважень Київської міської ради, і незабаром громадськість буде обов’язково повідомлена про її результати.

 

 

             Київський міський голова                                                      В. Кличко

Відповідь на петицію:

24.02.2016
Розгляд петиції:

24.04.2016 на виконання доручення Київського міського голови В.Кличка від 28.12.2015 № 08/КО-12880(п) відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики 

На засіданні було ухвалено:

1.     Підтримати електронну петицію щодо створення у м. Києві мережі автоматів для збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок тощо.

2.     Взяти до відома пропозиції Департаменту житлово-комунальної інфраструктури про можливість облаштування у м. Києві мережі спеціалізованих контейнерів для збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок.

3.     Рекомендувати управлінню екології та охорони природних ресурсів Департаменту міського благоустрою  включити відповідну статтю до переліку природоохоронних заходів для забезпечення часткового фінансування впровадження мережі спеціалізованих контейнерів для збору екологічно небезпечних відходів за рахунок коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища.

Витяг з протоколу №4 від24.02.2016

25.01.2016
Повідомлення

На виконання доручення Київського міського голови В.Кличка від 28.12.2015 № 08/КО-12880(п) відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

На засіданні було ухвалено:

 1. підтримати петицію «Автомати для збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок»;
 2. запропонувати директору Департаменту ЖКІ Новицькому Д.Ю. та директору КП «Київкомунсервіс» Русіну Є.Є.:
  • підготувати автору петиції Олені Полянській довідку про поточний стан справ по збору вторинної сировини, яка зазначена в петиції та інформацію щодо розробки Концепції збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок у м. Києві;
  • у термін до 25.02.2015 р. розробити та подати на розгляд постійної комісії Концепцію збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок у м. Києві;
  • публікувати у ЗМІ подяку киянам за зібрані у 2015 році 4 тони використаних батарейок;
  • залучити представників Департаменту суспільних комунікацій до розробки та реалізації Концепції збору батарейок, енергозберігаючих ламп, ртутних градусників, пластикових пляшок у м. Києві

 Протокол №1 від 29.01.2016 року

 

 

29.12.2015
Доручення

Київський міський голова Віталій Кличко доручив (доручення від 28.12.2015 № 08/КО-12880(п)) постійній комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу та постійній комісії Київради з питань екологічної політики розглянути електронну петицію в установленному порядку.

Петицію підписали

З цією петицією також підписують