Створення мережі громадських вбиралень у Києві

публікація На реалізаціі 01.02.2017
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 10353 підписів залишилось 0 підписів

Забезпечення гідних та комфортних умов життя — одне з найважливіших завдань сучасного міста. Наразі кияни та гості столиці не мають можливості реалізувати базові людські потреби, в тому числі відвідувати міські вбиральні. Ця проблема — варварський та принизливий прояв київської сучасності.

Сьогодні кияни вимушені вигадувати способи потрапити до закладів громадського харчування, культури або нарікати себе на огидний досвід малочисельних комунальних вбиралень, аби реалізувати свої людські потреби. Водночас, представники маломобільних груп населення взагалі позбавленні доступу до вбиралень.

У минулому кожен київський парк був оснащений безкоштовною громадською вбиральнею. У 90-і роки більшість з них була закрита, частина просто закинута, частину переформатували у ресторани, як, наприклад, на Русанівській набережній. Нові громадські вбиральні так і не з’явились. Наразі у Києві є десятки зачинених туалетів у парках, громадських місцях та підземних переходах.

В 2017 році ходіння до вітру в українській столиці має скінчитися, попри глумливе ставлення до людських потреб керівників КМДА, яке проявляється як на словах так і у справах. Нещодавно керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко фактично глузував над киянами, які намагаються виживати в умовах некомфортного міста. Чиновник звинувачує городян у порушенні правил, не створюючи при цьому ані комфортних громадських вбиралень, ані паркувальних місць та зручних переходів. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1183790255016439&set=a.134382759957199.25355.100001564269790&type=3

Замість глузувань у соцмережах Київська міська адміністрація має взяти на себе відповідальність по створенню мережі сучасних та доступних вбиралень в місті, яка б повністю забезпечила реалізацію базової потреби громадян в столиці.

Першочергово вбиральні мають бути створені в місцях великого скупчення людей, таких як станції метро та транспортні вузли. Другою чергою має стати забезпечення відповідною інфраструктурою зон відпочинку, рекреації, загального користування та громадських просторів. Третьою чергою має стати забезпечення доступу до об'єктів зазначеної інфраструктури в спальних районах, які мають знаходитися в межах пішохідної відстані, виходячи з розрахунків 15 000 зареєстрованих мешканців на одну вбиральню.

Об'єкти мають враховувати потреби всіх громадян - з особливостями рухового апарату, зору та ін. Доступ до об'єктів може бути реалізований на підставі сплати за користування, яка не може перевищувати половину вартості одиниці соціального хліба. Вбиральні мають надавати громадянам доступ до одного літру якісної питної води за одне відвідування.

повний текст петиції

Хроніка подій

30.01.2019
Інформування відповідального заступника

Виконання петиції № 4636 «Створення мережі громадських вбиралень           у Києві» забезпечується Департаментом житлово-комунальної інфраструктури, Департаментом транспортної інфраструктури, Управлінням екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відповідними підпорядкованими підприємствами шляхом виконання Плану заходів на 2017 рік щодо розвитку мережі громадських вбиралень у місті Києві, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07.09.2017 № 1090 «Про затвердження Плану заходів на 2017 рік щодо розвитку мережі громадських вбиралень у місті Києві» та розгорнутих Планів заходів на 2018 рік з утримання, ремонту, обслуговування стаціонарних громадських вбиралень, розміщення і обслуговування мобільних туалетних кабін в місцях масового перебування громадян при відсутності стаціонарних громадських вбиралень, затверджених структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

На виконання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 24.05.2018 № 888 «Про внесення до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 жовтня 2013 року № 1948 «Про будівництво інженерних мереж та встановлення громадських вбиралень модульного типу», СВКП «Київводфонд» у 2018 році проведено тендери та укладено договори на проектування мереж. Тривають роботи з виготовлення та погодження проектів.

Інформація щодо забезпечення мешканців м. Києва та гостей столиці послугою громадських вбиралень станом на 31.12.2018 додається. 

лист відповідального заступника голови КМДА

21.01.2019
Звітування щодо стану реалізації петиції

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу заслухано інформацію про поточний стан   виконання електронної петиції. За результатами звіту вирішено прийняти до відома інфориацію СВКП "Київводфонд" про хід виконання.

Також у 2019 році СВКП "Київводфонд" заплановано продовжити роботу із створення комфортних умов для мешканців та гостей міста Києва в частині забезпечення їх послугою громадських вбиралень, а саме:

 • розроблення проекту розпорядження щодо передачі громадських вбиралень, розташованих в зонах відпочинку, з балансу СВКП "Київводфонд" на баланс комунальних підприємств - балансоутримувачі території (КП УЗН, КП "Плесо"). На кінець року заплановано підписання актів приймання - передачі;
 • реалізація проектів з будівництва інженерпних мереж для встановлення автоматизованих громадських вбиралень модульного типу по 6 об`єктах . Почато роботи з проектування наступної черги будівництва інженерних мереж для встановлення громадських вбиралень модульного типу;
 • виконання робіт з капітального ремонту в п`яти громадських вбираленьнях стаціонарного типу;
 • продовження разом з КП "Київське інвестиційне агенство" супроводу і можливої реалізації інвестиційних проектів;
 • реконструкція громадських вбиралень стаціонарного типу, розпочата у 2018 році по 10-ти об`єктах;
 • при створенні нових або реконструкції наявних парків і скверів зобов`язання замовників в обов`язковому порядку передбачити створення на цих територіях (будівництво, встановлення) нових громадських вбиралень;
 • забезпечення масових заходів міського та державного значення мобільними туалетними кабінами відповідно до розпоряджень виконавчого органу КМДА в установленому порядку.

Витяг з протоколу

01.12.2018
Інформування відповідального заступника

Надання інформації щодо актуального стану виконання від відповідального заступника голови Київської міської державної адміністрації:

Виконання петиції № 4636 «Створення мережі громадських вбиралень у Києві» Департаментом житлово-комунальної інфраструктури, Департаментом міського благоустрою, Департаментом транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відповідними підпорядкованими підприємствами забезпечується шляхом виконання Плану заходів на 2017 рік щодо розвитку мережі громадських вбиралень у місті Києві, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07.09.2017 № 1090 «Про затвердження Плану заходів на 2017 рік щодо розвитку мережі громадських вбиралень у місті Києві» та розгорнутих Планів заходів на 2018 рік з утримання, ремонту, обслуговування стаціонарних громадських вбиралень, розміщення і обслуговування мобільних туалетних кабін в місцях масового перебування громадян при відсутності стаціонарних громадських вбиралень, затверджених структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Інформація щодо забезпечення мешканців м. Києва та гостей столиці послугою громадських вбиралень станом на 01.12.2018 додається.

 

лист відповідального заступника голови КМДА

12.11.2018
Звітування щодо стану реалізації петиції

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу заслухано інформацію про поточний стан   виконання електронної петиції. За результатами звіту вирішено запропонувати  Департаменту житлово-комунальної інфраструктури продовжити роботу по виконанню петиції.

Витяг з протоколу

25.07.2018
Інформування відповідального заступника

Надання інформації щодо актуального стану виконання від відповідального заступника голови Київської міської державної адміністрації:

Виконання петиції № 4636 «Створення мережі громадських вбиралень у Києві» Департаментом житлово-комунальної інфраструктури, Департаментом міського благоустрою, Департаментом транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відповідними підпорядкованими підприємствами забезпечується шляхом виконання Плану заходів на 2017 рік щодо розвитку мережі громадських вбиралень у місті Києві, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07.09.2017 № 1090 «Про затвердження Плану заходів на 2017 рік щодо розвитку мережі громадських вбиралень у місті Києві» та розгорнутих Планів заходів на 2018 рік з утримання, ремонту, обслуговування стаціонарних громадських вбиралень, розміщення і обслуговування мобільних туалетних кабін в місцях масового перебування громадян при відсутності стаціонарних громадських вбиралень, затверджених структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Інформація про стан виконання розгорнутих Планів заходів на 2018 рік додається.

План заходів з реалізації е-петиції «Створення мережі громадських вбиралень у Києві» затверджено в установленому порядку.

Виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) видано розпорядження від 24.05.2018 №888 «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 жовтня 2013 року  № 1948 «Про будівництво інженерних мереж та встановлення громадських вбиралень модульного типу», яким заплановано розробити проектну документацію та встановити 16–20 сучасних автоматизованих громадських вбиралень європейського зразка протягом 2018-2019 років.

У першому півріччі 2018 року СВКП «Київводфонд» проведено процедуру закупівлі послуг з розробки проектної документації для будівництва інженерних мереж для встановлення автоматизованих громадських вбиралень модульного типу. Наразі укладено договори на 6 адрес і тривають роботи з виготовлення та погодження проектів. Роботи проводяться згідно з графіком відповідно до укладених договорів. Після отримання проектів СВКП «Київводфонд» проведе процедуру закупівлі послуг з будівництва інженерних мереж та побудує мережі, на які буде встановлено та підключено автоматизовані громадські вбиральні модульного типу.

Забезпечується виконання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18.04.2008 № 579 «Про вільний доступ громадян до туалетів закладів громадського харчування», відповідно до якого у м. Києві запроваджено безоплатне та вільне користування мешканцями та гостями міста Києва туалетами у закладах громадського харчування, та розпорядження Київської міської державної адміністрації від 13.06.2006 №951 «Про заходи щодо забезпечення м. Києва необхідною кількістю громадських туалетів».

лист відповідального заступника голови КМДА

16.07.2018
Звітування щодо стану реалізації петиції

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу заслухано звіт поточного виконання електронної петиції. За результатами звіту вирішено:

1) відмітити, що по виконанню петиції заплановано розробити проектну документацію та встановити 16-20 сучасних автоматизованих громадських вбиралень європейського зразка протягом 2018-2019 років;

2) у місті Києві запровадждено безоплатне та вільне користування мешканцями та гостями міста Києва туалетами у закладах громадського харчування;

3) Департаменту житлово-комунальної інфраструктури підготувати лист за підписом Київського міського голови Кличка В.В. до Укрзалізниці щодо вільного доступу мешканцями та гостями міста Києва до громадських вбиралень, які розташовані у приміщенні Укрзалізниці.

 

 

 

Витяг з протоколу

10.04.2018
Звітування щодо актуального стану реалізації

10.04.2018, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу заслухано звіт щодо актуального стану реалізації електронної петиції. За результатами заслуховування вирішено:

Відмітити, що на виконання петиції Департаментом ЖКІ забезпечується виконання розпоряджень КМДА від 13.06.2006 №951 «про заходи щодо забезпечення м. Києва необхідною кількістю громадських туалетів» та від 18.04.2008 №579 «Про вільний доступ громадян до туалетів закладів громадського харчування», відповідно до якого у м. Києві запроваджено безоплатне та вільне користування мешканцями та гостями міста Києва туалетами у закладах громадського харчування; Департамент ЖКІ підготував лист від 02.04.2018 №058/4/2-2658 на ім’я Київського міського голови Кличка В.В. щодо затвердження Плану заходів з реалізації петиції.

Витяг з протоколу

19.02.2018
Реалізація петиції:

19.02.2018 року на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу розглядалося питання заслуховування звіту про стан виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію електронної петиції. За результатами розгляду, комісією ВИРІШЕНО:

1. По виконанню петиції №4636 «Створення мережі громадських вбиралень у м. Києві» відмітити, що у 2018 році за рахунок міського бюджету планується встановити громадські вбиральні:

 • на 91 локації у парках та скверах;
 • на 66 локацій на пляжах та біля води;
 • на 3 локаціях на ринках;
 • на 212 локаціях біля метро та вузлових зупинках громадського транспорту;
 • на 61 локації на кладовищах.

З них:

 • 169 громадських вбиралень – стаціонарного типу;
 • 20 громадських вбиралень – модульного типу;
 • 12 громадських вбиралень – контейнерного типу;
 • 464 громадські вбиральні – мобільного типу.

2. Запропонувати директору СВКП «Київводфонд» Козловській С.С. по виконанню петиції:

 • проаналізувати результати інвентаризації громадських вбиралень та план на 2018 рік по встановленню громадських вбиралень та надати висновки до постійної комісії;
 • у термін до 26.02.2018 року надати до постійної комісії інформацію щодо кількості коштів, які були використані з міського бюджету у 2017 році на облаштування громадських вбиралень.

Протокол комісії

23.10.2017
Реалізація петиції:

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу заслухано актуальний стан реалізації петиції. За результатами розгляду, вирішено:

1. Прийняти до відома інформацію про стан виконання петиції №4636;

2. Запропонувати Департаменту ЖКІ:

 • проаналізувати та поінформувати постійну комісію у термін до 30.11.2017 по наявності та кількості туалетів у міських парках та скверах
 • передбачити розміщення мінімум 1 мобільного туалету в кожному міському парку або сквері;
 • покласти персональну відповідальність на керівництво балансоутримувачів міських парків та скверів за функціонування відповідних туалетів;
 • визначити окрему посадову особу в кожному районі міста, яка буде в оперативному телефонному режимі приймати інформацію про непрацюючі туалети;

3. Запропонувати Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища опрацювати питання щодо виготовлення та встановлення необхідної кількості (для зручності) табличок з інформацією про місцезнаходження та безкоштовне користування туалетом в кожному міському парку або сквері. 

Витяг з протоколу засідання ПК

23.10.2017
Відкритий лист автора петиції

Відкритий лист членам постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу автора петиції №4636 щодо створення мережі громадських вбиралень у м. Києві

Відкритий лист автора петиції

17.07.2017
План заходів

Відповідно до вимог Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій затвердженого рішенням Київської міської ради від 09.02.2017 №817/1821 розроблено план заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції питань.

 

План заходів

03.07.2017
Реалізація петиції:

На черговому засідання постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу розглянуто інформацію про хід виконання петиції №4636 «Створення мережі громадських вбиралень у Києві».

За результатом розгляду ВИРІШЕНО:

1. Взяти до уваги інформацію про виконання петиції № 4636.

2. Запропонувати заступнику голови КМДА Пантелеєву П.О. :

 • звернути увагу на недостатні заходи по виконанню петиції №4636;
 • проаналізувати ситуацію з експлуатацією вбиралень у м. Києві та надати відповідні висновки до постійної комісії;
 • опрацювати питання щодо можливості передачі в безоплатну оренду діючих туалетів при умові сплати комунальних послуг орендарем;
 • надати пропозиції щодо визначення єдиного відповідального за реалізацію Програми по створенню мережі громадських вбиралень у м. Києві.

3. Запропонувати генеральному директору СВКП «Київводофонд» Козловській С.С. терміново надати до постійної комісії результати інвентаризації громадських вбиралень та відповідну план-схему їхнього розташування.

4. Повторно розглянути питання про виконання петиції №4636 «Створення мережі громадських вбиралень у Києві» у вересні цього року. 

Витяг з протоколу засідання ПК

01.02.2017
Відповідь

   На петицію "Створення мережі громадських вбиралень у Києві" від 28-09-2016 дана наступна відповідь:
 Відповідно до статті 23 Закону України «Про звернення громадян» і Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Київської міської ради від 08.10.2015 № 103/2006, за моїм дорученням від 28.12.2016 № 08/КО-15536(п) розглянуто ініційовану Вами та підтриману територіальною громадою міста Києва петицію «Створення мережі громадських вбиралень у місті Києві».

  Громадські вбиральні стаціонарного типу, що належать до комунальної власності міста Києва, передано на баланс спеціалізованому водогосподарському комунальному підприємству «Київводфонд». На сьогодні на балансі підприємства перебувають 86 громадських вбиралень стаціонарного типу комунальної власності територіальної громади міста Києва. З них 44 об’єкти розташовані у парках та скверах міста, а 42 – біля станцій метрополітену, у підземних переходах тощо.

  Більша частина вбиралень, які обліковуються на балансі комунального підприємства «Київводфонд», перебувають у задовільному технічному стані – 53 об’єкти. Роботу 33 об’єктів припинено через незадовільний технічний стан та необхідність проведення капітального ремонту чи реконструкції.

 У зонах відпочинку біля води працюють громадські вбиральні, що перебувають на балансі комунального підприємства «Плесо» – 33 об’єкти. Також доступні для користування громадські вбиральні районних комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень КО «Київзеленбуд» – 9 об’єктів. За кошти інвестора ТОВ «Тут сервіс» у місті Києві встановлено додатково      34 туалетні модулі.

   Звичайно, така кількість громадських вбиралень на території міста Києва не задовольняє потреби мешканців та гостей столиці. У зв’язку з цим розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18.04.2008 № 579 «Про вільний доступ громадян до туалетів закладів громадського харчування» для мешканців та гостей міста Києва запроваджено безоплатний та вільний доступ до туалетів закладів громадського харчування.

   Рішенням Київської міської ради від 15.11.2007  № 1211/4044 у місті Києві затверджено Схему розміщення громадських вбиралень із застосуванням туалетних модулів, якою визначено місця для громадських вбиралень, зокрема модульного типу, з під’єднанням до інженерних мереж міста. Схема розміщення громадських вбиралень постійно актуалізується на підставі узагальненої інформації, яка надходить від районних в місті Києві державних адміністрацій.

   Водночас робота в цьому напрямку не припиняється, розширення мережі громадських вбиралень планується за рахунок збільшення кількості вбиралень модульного типу. Зокрема, розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30.10.2013 № 1948 «Про будівництво інженерних мереж та встановлення громадських вбиралень модульного типу» затверджено поадресний перелік місць встановлення           121 громадської вбиральні модульного типу.

  Під час засідання постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу 16.01.2017 вивчено аспекти порушеного в петиції питання, заслухано думки представників виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та громадськості.

   За результатами розгляду питання члени комісії одноголосно підтримали ініційовану Вами електронну петицію та прийняли рішення запропонувати заступникові голови Київської міської державної адміністрації Пантелеєву П.О. дати доручення відповідним структурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) підготувати пропозиції щодо створення умов для приватно-комунального партнерства з метою подальшого розвитку мережі громадських вбиралень у місті Києві.

 Тариф на послуги з користування громадськими вбиральнями буде формуватися з огляду на те, щоб він залишався прийнятним для населення та водночас компенсував фінансові витрати на утримання громадських вбиралень, що має відповідати затвердженим санітарно-гігієнічним, епідеміологічним та екологічним нормам.

   Дякую Вам за небайдужість та активну громадянську позицію.

  

   З повагою

 

   Голова                                                                                   В. Кличко

Відповідь 4636

23.01.2017
Відкритий лист автора петиції

Відкритий лист членам постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу автора петиції №4636 щодо створення мережі громадських вбиралень у м. Києві

Відкритий лист автора петиції

16.01.2017
Розгляд петиції

  16.01.2016 на виконання доручення Київського міського голови В.Кличка (доручення  від від 28.12.2016 №08/КО-15536 (п)) відбулося позачергове засідання постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

          Вирішили:

1. Відмітити, що автор петиції №4636 Щелкунов С.С, був запрошений на засідання постійної комісії, але не зміг взяти участь у засіданні з об'єктивних причин;

2. Підтримати петицію №4636 "Створення мережі громадських вбиралень у м.Києві";

3. Запропонувати заступнику голови КМДА Пантелеєву П.О. у термін до 20.02.2017 підготувати та надати на розгляд постійній комісії:

 • інвентаризаційний звіт громадських вбиралень, які знаходяться на балансі комунальних підприємств у м. Києві
 • розробити пропозиції щодо створення умов для приватно-комунального партнерства;
 • розробити проект схеми громадських вбиралень у м. Києві. 

Витяг з протоколу №1 від 16.01.2017

28.12.2016
Доручення

Київський міський голова Віталій Кличко доручив (доручення  від 28.12.2016 №08/КО-15536 (п)) постійній комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу та виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) розглянути електронну петицію в установленому порядку.

Петицію підписали

З цією петицією також підписують